Dünyanın ilk online görsel pazarı olan Shutterstock’u hepiniz duymuşsunuzdur.

Amerikalı bilgisayar bilimleri uzmanı Jon Oringen‘in 2003 yılında 800 dolarlık fotoğraf makinesiyle çektiği fotoğraflarını dijital platforma taşıyarak satmaya karar vermesi sonucu ilk tohumları atılan bu eşsiz site günümüzde dünya işletmeleri, pazarlama ajansları ve medya kuruluşlarının vazgeçilmez iş ortağına dönüşmüş durumda.

1 milyardan fazla görsel, video klip ve müzik parçasına, 650.000’den fazla katılımcıya sahip Shutterstock’tan günümüzde 150’den fazla ülke faydalanıyor. Üstelik bu büyük hizmetten yararlanmak için tek yapmanız gereken şey siteye üye olmak ve cüzi miktardaki aylık abonelik ücretini ödemek.

Şimdi sıra geldi bilmeyenler için kısa bir tanıtımını yaptığımız canımız Shutterstock’un bizim için en keyif veren vektör sanatçılarından 5’ini sizlerle buluşturmaya. Umarız siz de bizim kadar büyülenir ve ilham alırsınız 🙂

Ruslana Vasiukova

Ruslana Vasiukova mutlu hikayelerden kompozisyonlar yaratıp onları kağıda dökmeye bayılan Ukraynalı bir sanatçı arkadaşımız. Kullandığı renkler ve karakterlerin uyumu sizi Alice Harikalar Diyarında’ya götürebilir, aman dikkat!

 

moopsi

Birbirinden keyifli abstrak portre çizimleriyle bizi kendine aşık eden Olga Moopsi, Rus bir vektör sanatçısı olmanın yanısıra mimarlık da yapıyor. Her biri ilhamlık, her biri sanat eseri olan bu tatlı çizimleri mutlaka incelemenizi öneririz.

 

Alenka Karabanova

Birbirini takip eden çizimler, renkli paternler dünyası sizi de bizim kadar cezbediyorsa Alenka Karabanova’nın eserleriyle tanışma vaktiniz geldi demektir. Bu keyifli dünyasına zaman zaman eklediği motivasyonel cümleleriyle de çalışmalarımız sırasında bizi mutlu eden sevgili sanatçımıza buradan sizin aralığınızla teşekkür etmeyi bir borç biliriz 🙂

 

Isaeva Ann

Ah Anna, canımız Anna. Onlar ne güzel renkler, ne güzel formlar öyle… Pek sevgili Rus vektör sanatçımız Anna’nın bize verdiği ilham için ne kadar teşekkür etsek az yine. İster alın tasarımlarınıza iliştirin, ister indirip baskı yaptırıp duvarınıza asın ama siz siz olun çalışmalarına bakmadan geçmeyin.

 

AlisaRut

Ve son olarak sevgili Alisa. En büyük iş ortağımız. Modern ve güçlü hayal dünyasıyla işlerimizi zenginleştiren Alisa’nın çizimleri günümüzde sık sık birçok yerde karşımıza çıkıyor. Yeni bir akımın parçası olan çizim tarzı ile sizleri de hayal dünyasına sürükleyeceğine eminiz.

Paylaş